وزن ورق سقف سوله

در این مقاله سعی داریم تا به شما عزیزان روش محاسبه ی وزن ورق سقف سوله را آموزش دهیم با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

سه روش محاسبه وزن ورق گالوانیزه

محاسبه وزن ورق گالوانیزه در ادامه می خواهیم در مورد روش محاسبه وزن ورق گالوانیزه به طور مفصل توضیح دهیم. به طور کلی فرمول ثابتی برای محاسبه وزن انواع ورق های فولادی از جمله ورق گالوانیزه، ورق سیاه، ورق روغن، ورق موج دار و ورق شستشوی اسید وجود دارد و به راحتی می توان با داشتن ابعاد ورق، وزن محصول مورد نظر را به دست آورد. ابتدا به طور خلاصه این محصول را معرفی می کنیم و سپس وزن ورق گالوانیزه را محاسبه می کنیم.

ورق گالوانیزه چیست؟ ورق گالوانیزه امروزه به دلیل خواص منحصر به فرد مانند مقاومت به خوردگی و سختی سطحی در صنایع مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

وزن ورق سقف سولهوزن ورق سقف سولهاز جمله کاربردهای ورق گالوانیزه می توان به این موارد اشاره کرد : در صنایع غذایی، خودروسازی، ساخت و ساز، هواپیما، منابع ذخیره آب و…. . تولید ورق گالوانیزه به دو روش انجام می شود.

وزن ورق سقف سوله وزن ورق سقف سولهیکی تولید ورق گالوانیزه پیوسته و دیگری گالوانیزه عمومی (ورق پیش ساخته گالوانیزه دسته ای). بیشتر خطوط ورق گالوانیزه به روش پوشش استخر گرم پیوسته (حدود ۸۳٪) هستند و ۱۷٪ باقی مانده به روش گالوانیزه به طور الکتریکی تولید می شوند.

به عنوان مثال یک خط مدرن ورق گالوانیزه پیوسته با استفاده از روش استخر داغ که با حداکثر سرعت حدود ۱۸۰ متر در دقیقه عمل می کند، سالانه تا ۵۰۰٬۰ تن ورق گالوانیزه (به طور متوسط ۲۳۸٬۰ تن در سال) تولید می کند.

اگرچه صنعت فولاد به یک صنعت کامل و پیشرفته تبدیل شده است، اما تکنولوژی و محصولات در این صنعت یک فرایند رو به رشد است. مصرف جهانی روی در سال ۲۰۰۳ حدود ۹٫۷۳۱ میلیون تن بود که حدود نیمی از آن صرف صنعت گالوانیزه کردن شد و بیشتر این مقدار برای فرایند گالوانیزه کردن مداوم ورق مورد استفاده قرار گرفت.

  فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه :

فرمول زیر برای محاسبه وزن ورق گالوانیزه استفاده می شود.

طول ورق (متر) * عرض ورق (میلی متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * عدد چگالی آهن / ۱۰۰۰

باید توجه داشت که چگالی آهن ۷٫۸۶ است اما بهتر است عدد ۸ را در فرمول در محاسبات ورق های گالوانیزه ایرانی قرار دهید. استفاده از این فرمول در محاسبه وزن آهن تا حد زیادی دقیق است.

همچنین روش دوم برای دانستن در مورد ورق گالوانیزه مراجعه به جدول وزن ورق است. جدول مورد نظر به شما این امکان را می دهد که وزن آن را با توجه به ضخامت ورق مورد نظر خود با توجه به طول و عرض مورد نظر مشاهده کنید.

باید توجه داشت که استفاده از جدول وزن ورق نسبت به سایر محصولات فولادی به دلیل ابعاد یکنواخت آن در بازار بسیار آسان تر است. قیمت انواع ورق های فولادی در بازار با توجه به وزن آنها تعیین می شود.وزن ورق سقف سوله

راهنمای استفاده از جدول وزن ورق گالوانیزه

ضخامت ورق

به طور کلی، جدول وزن ورق گالوانیزه بر اساس پارامتر ضخامت (T) طبقه بندی شده است. ضخامت ورق از ضخامت فولاد تشکیل دهنده گرفته می شود و با توجه به ضخامت ورق مورد نظر و سایر پارامترها در جدول می توانید وزن ورق گالوانیزه را تعیین کنید. ابعاد ورق

عرض ورق

قسمت کوچکتر ورق را پهنا می نامند که کمتر از طول است. همان طور که گفتیم ابعاد ورق های موجود در بازار معمولاً یکنواخت است و عرض آن ها معمولاً ۱٫۲۵، ۱٫۵ و ۲ متر است. این پارامتر با  W نشان داده می شود

طول ورق

وزن ورق سقف سولهپارامتر بزرگتر ورق طول آن (L) نامیده می شود، که بزرگتر از عرض آن است. واحد آن به عنوان یک متر در محاسبات در نظر گرفته شده است. طول ورق های موجود در بازار عمدتاً ۶ متر است.وزن ورق سقف سوله

چگالی ورق

با توجه به ماده تشکیل دهنده این محصول که فولاد است از جرم ویژه ۸۵/۷ در محاسبات وزن ورق سقف سوله

استفاده می شود.

جدول وزن ورق گالوانیزه

سایر روش های محاسبه وزن ورق گالوانیزه

جدا از دو روش ذکر شده، روش های دیگری نیز برای راحتی خریداران عزیز برای محاسبه وزن این محصول وجود دارد که از این میان می توان به محاسبه توسط نرم افزار مهندسی اشاره کرد.

با توجه به اینکه ممکن است خطایی در محاسبه وزن آهن به صورت دستی وجود داشته باشد، استفاده از نرم افزارهای مهندسی دقیق تر است. استفاده از جدول نیز در صورتی معتبر است که ابعاد محصول مطابق با استانداردهای موجود در بازار باشد.وزن ورق سقف سوله

نرم افزارهای موجود برای محاسبه وزن انواع آهن کاری با محاسبه ورودی های لازم از ابعاد ورق مورد نظر در سریع ترین زمان ممکن وزن دقیق آن را محاسبه می کند. این مجموعه همچنین امکان محاسبه وزن انواع ورق های فولادی را با معرفی آهن فراهم کرده است.

نرم افزارهای موجود می تواند توسط تمام مهندسان، مشاوران، پیمانکاران، انبارداران و خریداران مورد استفاده قرار گیرد.

وزن ورق سقف سولهحال به جمع بندی موارد مطرح شده در بالا می پردازیم.در واقع به طور مختصر موارد فوق را هرکدام در یک خط میشود خلاصه نمود و تعارف را راحت کرد:

ورق گالوانیزه چیست؟ ورق های فولادی که سطحی از فلز روی دارند را ورق گالوانیزه می نامند.وزن ورق سقف سوله

چگونه وزن ورق گالوانیزه را محاسبه کنیم؟وزن ورق سقف سوله

طول ورق (متر) * عرض ورق (میلی متر) * ضخامت ورق (میلی متر) * عدد چگالی آهن / ۱۰

ورق گالوانیزه چه استفاده ای دارد؟ کاربردهای ورق گالوانیزه می تواند در صنایع غذایی، خودروسازی، ساخت و ساز، هواپیما، منابع ذخیره آب و…. باشد.

چه پارامترهایی در جدول های وزن ورق گالوانیزه موجود است؟وزن ورق سقف سوله

پارامترهایی مانند ضخامت ورق، عرض ورق، طول ورق و چگالی ورق وزن ورق سقف سوله