قیمت ورق گالوانیزه سقف

قیمت ورق گالوانیزه سقف با توجه به ثابت نبودن نرخ آهن آلات نمیتوان قیمتی دقیق برای آن تعیین کرد برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه سقف میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

ورق گالوانیزه چیست؟قیمت ورق گالوانیزه سقف

ورق گالوانیزه از ورق های آهنی ساخته شده است که با فلز روی پوشش داده شده و مقاومت آن را در برابر خوردگی و زنگ زدن افزایش می دهد؛ ورق های گالوانیزه به دلیل داشتن پوشش فلزی روی، حتی اگر شکسته شود، هنوز در برابر زنگ مقاوم است زیرا از دو عنصر آهن و روی تشکیل شده است. پوشش ورق های گالوانیزه از جنس  کوتینگ ساخته شده است که میزان روی در هر دو سطح ورق را تعیین می کند.

قیمت ورق گالوانیزه سقفورق های گالوانیزه به دو نوع ورقه ای و کلاف تقسیم می شوند. ورق های گالوانیزه در عرض های ۱۰ و ۱۲۵۰ میلی متر به ضخامت ۰٫۲ تا ۶ میلی متر و ضخامت پوششی (کوتینگ) بسته به کاربرد آن ها تا ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۸۰، ۲۲۰ و ۲۷۵ گرم در هر متر مکعب تولید و عرضه می شود، وزن رول های گالوانیزه بسته به ضخامتی که دارند بین ۵ تا ۷ تن هستند.قیمت ورق گالوانیزه سقف

ورق فابریک گالوانیزه در ابعاد استاندارد ۱۰۰۰ در۲۰۰۰ و ۱۲۵۰ در ۲۵۰۰۰ میلیمتر تولید می شوند.

انواع ورق گالوانیزه:

۱ / ورق آهن گالوانیزه ۲

/ ورق های فولادی گالوانیزه

۳ / ورق گالوانیزه رنگی

ورق های آهنی گالوانیزه:

ورق های آهنی گالوانیزه از ورق های آهنی با لایه ای از روی ساخته شده تا سطح آن را بپوشاند تا مقاومت آن در برابر زنگ، ضربه و غیره افزایش یابد. ورق های آهنی گالوانیزه در ضخامت ۰٫۵ میلی متر در عرض های ۱ و ۱٫۲۵ تولید شده و در طول دلخواه وطرح های ذوزنقه ای، سفال، شادولاین، کرکره ای و غیره عرضه می شود.

ورق های فولادی گالوانیزه:

ورق های فولادی گالوانیزه همان ورق های آهن گالوانیزه هستند، با این تفاوت که از فولاد ساخته شده و مقاومت بیشتری نسبت به ورق آهن دارد. ورق های فولادی گالوانیزه به ضخامت ۰٫۵ میلی متر در عرض های ۱ و ۱٫۲۵ در طول مورد نظر با رنگ های مختلف مانند آبی، قرمز، سبز، زرد، نارنجی، قهوه ای و غیره در طرح های شادولاین، کرکره ای، سفال، ذوزنقه ای و غیره تولید و عرضه می شوند.

ورق گالوانیزه رنگی:قیمت ورق گالوانیزه سقف

ورق های گالوانیزه رنگی (ورق های گالوانیزه سقفی) همان ورق های گالوانیزه ای هستند که با لایه ای از رنگ الکترواستاتیک پوشیده شده اند که در صنعت ساخت و ساز برای پوشاندن سقف ها، شیروانی ها و غیره استفاده می شود.

نحوه تولید ورق گالوانیزه:قیمت ورق گالوانیزه سقف

  1. ابتدا ورق های روغنی (ورق پایه برای تولید ورق گالوانیزه) که توسط فرایند نورد سرد ساخته می شوند، برای تولید یک نوار پیوسته، با هم قالب می شوند. ۲- قبل از ورود به مرحله تولید، ورق ها توسط فرایند اسیدشویی به کمک مواد قلیایی چربی زدایی می شوند،پس از برس زدن و شستن با آب گرم توسط هوای گرم خشک می شوند.قیمت ورق گالوانیزه سقف

۳- کلاف های تمیزی توسط اتمسفر محافظت می شوند،در مرحله آنیل  بسته به کاربرد نهایی آن ها، سه فرایند از پیش گرم، گرم کردن و هم دمایی را پشت سر می نهند، سپس با سیستم های خنک کننده به دمای مورد نظر برای مرحله بعدی می رسند.

۴- کلا ف ها پس از فرایند آنیل سازی، وارد حمام مذاب می شوند و لایه های محافظ در دو طرف آن قرار می گیرند.

۵- سپس وارد مرحله جت هوایی می شود تا ضخامت فلز روی تنظیم شود.قیمت ورق گالوانیزه سقف

۶- در این مرحله با قرار گرفتن در هوای سرد، دمای ورق ها کاهش می یابد و سطح آن خشک می شود.قیمت ورق گالوانیزه سقف

۷- پوشش ورق ها توسط ضخامت سنج ها کنترل می شود و آن ها به مرحله نورد پوسته ای و خط اصلاح می شوند.قیمت ورق گالوانیزه سقف

۸- با قرار گرفتن در مرحله کروماته، لایه نازکی از محلول کرم روی سطح ورق پاشیده می شود تا در برابر شوره زدگی مقاوم باشد.

۹- سپس وارد مرحله بازرسی می شود. پس از کنترل کیفیت توسط دستگاه های الکترواستاتیک، لایه ای از روغن بر روی سطح فلز پاشیده می شود که دارای خاصیت حفاظت کنندگی می باشد، سپس بسته بندی شده و آماده ارسال می شود. مزایای ورق گالوانیزه:

قیمت ورق گالوانیزه سقف ۱ / هزینه معقول

۲ / هزینه کمتر در تعمیرات و نگهداری

۳ / عمر طولانی (ورق گالوانیزه بین ۲۰ تا ۳۰ سال در محیط های بسیار خورنده عمر می کنند.)

۴ / داشتن استانداردهای جهانی

۵ / دوام بالای پوشش آن (با توجه به ساختار متالورژیکی، در برابر آسیب مکانیکی، خوردگی و سایش مقاوم است.)

۶ / حفاظت در برابر آسیب های زیست محیطی به طور خودکار (با توجه به وجود پوشش گالوانیزه در فولاد، که به عنوان کاتد عمل می کند بسیار مقاوم در برابر آسیب های زیست محیطی است.)قیمت ورق گالوانیزه سقف

۷ / بازرسی آسان

۸ / رسیدن به هدف در مدت زمان کوتاه

۹ / شکل دهی آسان و شکل پذیری ورق های گالوانیزه

۱۰ / دارای ظاهری براق و با کیفیت

معایب ورق های گالوانیزه :

۱ / جوش پیچیده و دشوار در مقایسه با آهن معمولی

۲ / امکان نفوذ آب (به دلیل عدم وجود جریان هوا بین ورق ها ، در صورت نفوذ آب به داخل آن ،  شوره زده خواهد شد و این باعث پوسیدگی و زنگ ورق گالوانیزه می شود)

۳ / تنفس در زیر ورق های گالوانیزه خطرناک است (گازها و بخارات که در هنگام عملیات جوشکاری بالا می رود سمی هستند و تنفس در زیر آن برای مدت طولانی به ریه ها آسیب خواهد زد و تنفس کوتاه مدت باعث تهوع و سردرد خواهد شد، بنابراین توصیه می شود هنگام کار با ورق های گالوانیزه از ماسک استفاده کنید. از محصولات استاندارد استفاده کنید و بیش از ۴ ساعت با این محصول کار نکنید.)