پوشش دیوار سوله

در این مقاله قصد داریم به توضیح پوشش دیوار سوله و ویژگی های آن بپردازیم ؛ در ادامه همراه ما باشید.

پوشش دیوار سوله

پوشش سوله ازدوبخش سقف سوله و دیواره سوله تشکیل شده است که در این مقاله به توضیح پوشش دیواره سوله می پردازیم .

نکاتی جهت انتخاب پوشش دیوار سوله مناسب

توجه به کاهش هزینه ساخت و کاهش هزینه های اجرایی مانند مصالح ارزان و همچنین خرید وسایل های با کیفیت ، عایق بندی سوله از نظر دما ، رطوبت حرارت ، صدا و نیز توجه به مقاومت و استحکام پوشش در برابر آتش سوزی، اشعه خورشیدی برف و باران ، صاعقه و نیز طول عمر پوشش ، بسیار مهم است  ؛ بنابراین قبل از خرید پوشش دیوار سوله با کارشناسان حرفه ای و مجرب مشورت کنید .

شرکت نیکنام با همکاری مهندسان حرفه ای و مجرب و با برخورداری از دانش فنی و استاندارد تولید ، تحت نظر واحدی کنترل کیفیت سال هاست که در زمینه تولید و فروش پوشش دیواره سوله و نیز برشکاری و افتخار خدمات به شما مشتریان گرامی را دارد .

سوله ها در ابعاد و اندازه های مختلف  و برای فعالیت های متفاوتی توسط مهندسان حرفه ای و مجرب شرکت نیکنام طراحی و ساخته می شوند جهت کسب اطلاعات بیش تر و مشاوره با مهندسان شرکت نیکنام تماس بگیرید.

انواع پوشش دیوار سوله

پوشش دیوار سوله با ساندویچ پانل ، پوشش دیوار سوله با ورق گالوانیزه و پشم شیشه و توری مرغی ، پوشش دیواره سوله با ورق گالوانیزه پشم شیشه و کارتون پلاست ، پوشش دیوار سوله با آجر و سیمان

ساندویچ پانل پوشش دیوار سوله

ساندویچ پانل یکی از انواع مختلف پوشش دیوار سوله که جایگزین بسیار مناسبی برای مصالح سنتی مانند آجر و سیمان و…است .

ساندویچ‌پانل ها عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و رطوبت هستند .

همچنین آن ها ضخامت متفاوتی دارند . ساندویچ پانل ها پوشش بسیار مناسبی برای دیواره های سوله سردخانه هستند زیرا قدرت بالایی در عایق سازی حرارت و سرما و…دارند.

ساندویچ پانل ها بسیار نازک هستند بنابراین برای عایق بندی آنها از فوم پلی اورتان و یا پلی استایرن استفاده می کنند.

پلی یورتان به دلیل عایق بندی قوی تر نسبت به پلی استایرن بیش تر برای ساخت پوشش دیواره سوله سردخانه مورد استفاده قرار می گیرد ؛ اما قیمت آن بیش تر از پلی استایرن است .

ساندویچ پانل ها از نظر عایق بندی به چند دسته مانند ساندویچ پانل پلی یورتان ساندویچ پانل پلی استایرن ساندویچ پانل پشم سنگ ساندویچ پانل با عایق آلومینیوم و… تقسیم می شوند .

این نوع پوشش دیواره سوله دوام خوبی در برابر شرایط آب و هوای مختلف و پوسیدگی و خراش و … دارد .

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و پرکاربرد بودن این نوع پوشش عایق بندی آن در برابر آب باران است که بسیار مناسب برای مناطق شمالی نیز هست .

ضخامت ساندویچ پانل ، نوع عایق مورد استفاده در آن ، وزن پانل ، رنگ و مدل ، کیفیت پانل و …روی قیمت آن تاثیرگذار است .

پوشش دیواره سوله با فلز

این نوع پوشش مقاومت و استحکام فوق‌العاده‌ای در برابر فشارهای مکانیکی وارده داشته و طول عمر بالایی دارد .

یکی از معایب این نوع لوله ها احتمال زنگ زدگی و خوردگی آنها در قسمت هایی است که روکش ضد زنگ آن از بین رفته باشد .اگر ضد زنگ از روی روکش فلزی رفته باشد سطح داخلی فلز در معرض اکسیژن هوا قرار گرفته و اکسیداسیون اتفاق می‌افتد و این باعث زنگ زدن و خوردگی می‌شود .ت

میز کردن سوله های فلزی بسیار آسان تر از سوله های چوبی یا سایر سوله های سنتی است علاوه بر آن طول عمر آن نیز از توله های چوبی بیش تر است.

پوشش دیواره سوله با ورق گالوانیزه

برای عایق بندی ورق های گالوانیزه از پشم سنگ ، پشم شیشه و… استفاده می‌کنند و ورق های گالوانیزه مقاومت خوبی در برابر گرما و سرما داشته و عایق صدا هستند .

این ورق ها انواع مختلفی دارند و در طرح ها و مدل های مختلف ساخته می شوند یکی از مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع ورق گالوانیزه ورق های کرکره ای یا سینوسی نام داشته و طرفداران زیادی دارد .