ورق سینوسی رنگی

ورق سینوسی رنگی : استفاده بشر از فولاد و آلات سبک و مقرون به صرفه از ویژگی های برجسته صنعت ساخت و ساز مدرن است. در این راستا ورق های گالوانیزه با توجه به مزایای بسیاری که دارند نقش قابل توجهی دارند.

بدون شک ورق رنگی سینوسی یکی از محبوب ترین انواع ورق گالوانیزه رنگی است که در چیزهایی مانند ساخت سقف و کرکره مغازه استفاده می شود. در این مقاله، ما شما را به ورق سینوسی رنگی، مزایای و کاربردهای بسیاری از آن معرفی خواهیم کرد. پس به ما ملحق بشید .

ورق سینوسی رنگیورق سینوسی رنگی چیست؟

ورق سینوسی رنگی، یا ورق کرکره سینوسی، نوعی ورق گالوانیزه است که علاوه بر رنگ، دارای نیمه نیم دایره های برآمده بر روی سطح خود است و به همین دلیل سینوسی نامیده می شوند زیرا شبیه موج سینوسی دردانش فیزیک است.

این نوع ورق به رنگ های متنوعی به بازار عرضه می شود و شما می توانید در خرید فله ای رنگ مورد نظر را به کارخانه سفارش دهید. لایه رنگ روی ورق سینوسی علاوه بر ایجاد زیبایی باعث ایجاد خواص ضد خوردگی بیشتر و افزایش دوام آن نسبت به ورق های گالوانیزه معمولی می شود. این ورق ها در ابعاد حداقل ۲۰ سانتی متر تا ۱۲ متر در بازار موجود هستند.

 تفاوت ورق های سینوسی رنگی با دیگر ورق های گالوانیزه رنگی :

در حین جستجو در بازار، ممکن است با حروف و اشکال مختلف ورق های گالوانیزه برخورد کنید که تفاوت بین آنها را نمی دانید.

ورق های گالوانیزه رنگی که با نقاشی ورق های گالوانیزه برای افزایش استحکام و خواص ضد خوردگی به دست می آیند، به شکل های مختلفی به بازار عرضه می شوند که به دو گروه کلی ورق های سفالی و شادولاین تقسیم می شوند.

دلیل شکل های مختلف آن ها تنوع در زیبایی، قدرت و کارایی آن ها است. به عنوان مثال ورقه های ذوزنقه ای رنگی که عضوی از خانواده ورق های شادولاین است، شکل های مربعی دارد و ورق های طرح سفال رنگی شبیه به شکل سفال است.

ورق سینوسی رنگی نوعی از ورق شادولاین بوده که الگویی از امواج سینوسی دارد.

ورق سینوسی رنگیکاربردهای ورق سینوسی رنگی :

ورق سینوسی در ساخت سقف های شیروانی و شیب دار و همچنین در ساخت سقف ها و بدنه سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد.به دلیل شکل آن و همچنین مقاومت آن در برابر زنگ و نفوذ ناپذیری در برابر آب و رطوبت استفاده می شود.

این نوع ورق به طراحان سقف و دیوار آزادی عمل و امکان خلاقیت می دهد. سقف سازی با ورق سینوسی رنگی به طور گسترده ای در باغ ها، کارخانه ها، روستاها، هتل ها، مراکز نمایشگاهی، ویلاهای مدرن و دکوراسیون فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد دیگر این نوع ورق گالوانیزه در ساخت کرکره مغازه است. شکل و انعطاف پذیری این نوع ورق ها در کنار وزن، قدرت و اقتصادی بودن آن ها، آن ها را گزینه های مناسبی برای این کاربرد کرده است. شمشیربازی نیز یکی از کاربردهای این نوع ورق است.

اگرچه هزینه نوع رنگی ورق سینوسی نسبت به نوع غیر رنگی بیشتر است، اما گاهی از مدل رنگی آن به دلیل اولویت زیبایی شناختی استفاده می شود. نکته دیگری که در اینجا باید اضافه شود این است که ضخامت ورق سینوسی رنگی بسته به نیاز مصرف کننده متفاوت است، در این راستا باید با کارشناسان مربوطه مشورت شود.

ورق سینوسی رنگیمزایای استفاده از ورق سینوسی رنگی :

مزایای ورق های سینوسی رنگی آنها را بسیار محبوب کرده است. این نوع ورق دارای استحکام بالایی است و در برابر زلزله مقاوم است. گالوانیزه کردن و رنگ آن ها باعث می شود این نوع ورق در برابر عوامل خوردگی بسیار مقاوم باشد.

ورق های سینوسی رنگی، به دلیل شکل موجدار خود، به خوبی درکنار هم قرار می گیرند و اجازه نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان را نمی دهند. یکی دیگر از مزیت های این نوع ورق، نفوذ کم گرما به درون آن است که انرژی را بهینه می کند و اتلاف منابع و هزینه ها را کاهش می دهد.

یکی از مزایای ورق سینوسی رنگی  اقتصادی بودن آن است. استفاده از این نوع ورق نسبت به روش های سنتی هزینه کمتری دارد. یکنواختی و کنترل کیفیت بالا به دلیل تولید کارخانه از دیگر مزایای این ورقه است.

ورق های سینوسی رنگی را می توان در ضخامت ها، ابعاد و رنگ های متنوعی ساخت و سفارش داد و این تنوع رنگ ها باعث افزایش محبوبیت آن ها شده است. سبکی این ورق ها نه تنها روند نصب را سرعت می بخشد بلکه ساختارهای سبک تری را نیز ایجاد می کند. سازه های سبک تر مزایای متعددی دارند که یکی از آن ها امکان ساخت آن ها در خشکی با خاک سست است.

یک ورق سینوسی رنگی چگونه ساخته می شود؟

یکی دیگر از مزایای این نوع ورق گالوانیزه نصب سریع آن است. امروزه صنعت ساخت و ساز جدید مدام به دنبال تسریع در عملیات ساخت و ساز است. ترویج پروژه ها به سرعت زمان را بهینه می کند و بهره وری را افزایش می دهد.

صفحات سینوسی به راحتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و به اسکلت یا سقف پیچ یا پرچ می شوند و زمانی که سازه از بین می رود به راحتی از هم جدا می شوند. شما می توانید به سرعت و در یک زمان بسیار کوتاه  دیوار یا سقف با استفاده از این نوع از ورق بسازید.

کلام آخر:

اگر شما به دنبال استحکام، سرعت نصب و در عین حال مقرون به صرفه بودن هستید، ورق سینوسی رنگی جایگزین مناسب برای مواد سنتی در سازه های سبک است. شما می توانید از این نوع ورق در ساخت سوله یا خانه ویلایی خود ، استحکام و دوام را همراه با مزیت اقتصادی یکجا داشته باشید.