پوشش سقف سوله ارزان

در این مقاله قصد داریم به معرفی پوشش سقف سوله ارزان بپردازیم؛ در ادامه همراه ما باشید .

پوشش سقف سوله ارزان

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سوله ، سقف سوله است که به صورت شیب دار ساخته می‌شود .

 

نکاتی جهت خرید پوشش سقف سوله ارزان یکی از فاکتورهای مهم جهت انتخاب پوشش مناسب سقف سوله توجه به هزینه پوشش است .

پوشش سقف در مدل ها ، طرح ها و اندازه های مختلف طراحی و از جنس های متفاوت ساخته می‌شود .

قبل از انتخاب جنس پوشش به نوع سازه و منطقه‌ای که در آن سوله مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیز به فشارهای مکانیکی و بارهای وارده بر سوله توجه کنید. اگر جنس پوشش سقف سوله مناسب شرایط آب و هوایی منطقه نباشد ممکن است آسیب های جبران ناپذیر و هزینه های اضافی به همراه داشته باشد

بنابراین نباید همیشه هزینه کم تر را ملاک قرار دهید ؛ اما می توانید با انتخاب درست هزینه را کاهش دهید .

برای مثال در شرایط آب و هوایی مرطوب سقف چوبی آسیب زیادی می بیند هر چند هزینه آن به نسبت پایین‌تر باشد .

 

انواع پوشش سقف سوله ارزان

پوشش سقف سوله ساندویچ پانل ، پوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه ساده و رنگی ، پوشش سقف سوله پلی کربنات ، پوشش سقف سوله ورق آلومینیومی و …

یکی از مهم ترین نکات که برای ساخت سقف سوله بسیار حائز اهمیت است برشکاری دقیق و حرفه ای توسط مهندسان مجرب و کاربلد است تا نتایج دقیق و زیبایی از کار حاصل شود .

شرکت نیکنام با بهره گیری از دستگاه های فوق پیشرفته و برخورداری از دانش فنی و نیز همکاری با مهندسان مجرب و حرفه ای با سال ها تجربه در زمینه برشکاری ، تولید و فروش پوشش سقف و دیواره و… آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز است .

اهمیت سقف و پوشش سقف سوله ارزان

سقف سوله باید مقاومت خوبی در برابر فشارهای مکانیکی وارده و نیز رطوبت ، حرارت و… داشته باشد چرا که ممکن است داخل سوله تجهیزات مهم از جمله کالاهای خانگی و یا سردخانه و… باشد بنابراین باید در تمام فصل های سال استحکام خود را حفظ کند تا از آسیب های محصولات داخل سوله جلوگیری شود .

پوشش سقف سوله ارزان با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها یکی از مناسب ترین و پرطرفدارترین پوشش سقف ارزان محسوب می شوند ساندویچ پانل ها به دلیل هزینه کم‌تر و مقاومت زیادی که دارند بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند از این نوع پوشش علاوه بر سقف در ساختن دیوار سوله نیز استفاده می شود .

ساختن ساندویچ پانل به صورت دو ورق فلزی است که لایه‌های فوم سفت و سخت بین آن دو فلز تزریق می‌شود ؛ که این نوع پوشش عایق بسیار خوب صدا ، حرارت و رطوبت بوده و نیز مقاومت زیاد در فصل‌های مختلف سال و در برابر رطوبت حاصل از برف ، باران مستحکم هستند .

با توجه به ویژگی‌های گفته شده استفاده از ساندویچ پانل ها برای ساخت پوشش سقف ارزان یکی از اصولی ترین و مناسب ترین انتخاب هاست .

سوله‌های سردخانه نیازمند عایق بندی مناسب هستند بنابراین بهترین گزینه انتخاب ساندویچ پانل است.

ساخت و اجرا و نصب ساندویچ پانل بسیار آسان است و در مدل ها و اندازه های مختلف طراحی می‌شود.

تقریباً در تمام سوله هایی که نیازمند عایق حرارتی و رطوبتی باشند انتخاب ساندویچ پانل بهترین راه است .

پوشش سقف سوله ارزان با ورق های گالوانیزه

ورق های گالوانیزه از گذشته های دور تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در ساخت و تولید صنایع مختلف از جمله خودروسازی ، یخچال سازی ، کابینت و نیز صنایع کشاورزی و…نیز کاربرد دارد . ورق های گالوانیزه طول عمر طولانی داشته و مقاومت زیادی در برابر فشارهای مکانیکی وارده و عوامل خارجی دارند.

در زمان کم نصب شده و هزینه آن نیز بسیار مناسب است .

پوشش سقف سوله ارزان با ورق های پلی کربنات

این ورق ها شفاف بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه هستند و برای سازه هایی که نیاز به نورگیری دارند مانند سوله های سالن ورزشی ، دامداری و… بسیار مناسب هستند.

ورق های پلی کربنات سبک هستند و عایق‌بندی خوبی دارند .

مناسب ترین گزینه برای ساخت سقف گلخانه ها استفاده از پوشش سقف ورق های پلی کربنات است که هم نورگیری خوب دارند هم عایق هستند و هم برای زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.