قیمت سقف شیروانی در شمال

در این مقاله به معرفی انواع سقف و نیز تعیین قیمت سقف شیروانی در شمال می پردازیم ؛ در ادامه همراه ما باشید .

قیمت سقف شیروانی در شمال معرفی و قیمت سقف شیروانی در شمال

سقف های شیبدار یا به عبارت دیگر سقف شیروانی که برای ساخت سقف ویلاها ، سردر ساختمان ها ، ورودی پارکینگ و سقف سوله ها ، آلاچیق ها و یا به عنوان سایه بان و… مورد استفاده قرار می گیرد .

استفاده از سقف های شیروانی به علت سهولت در طراحی ، ساخت و اجرا ، وزن سبک آن و نیز قیمت پایین و مناسب بسیار رایج بوده و کاربرد زیادی دارد.

علاوه بر این ها سقف های شیروانی در مقابل ضربه های مکانیکی وارده و نیز زلزله مقاوم هستند .

انواع ورق و قیمت سقف شیروانی در شمال

سقف های شیروانی از ورق ها ساخته شده اند که هر کدام از آن ها هزینه متفاوتی را دارند .

انواع ورق های سقف شیروانی شامل ورق های گالوانیزه مانند کرکره ای سینوسی ، ورق های ذوزنقه ای ، ورق های کرکره ای رنگی ، ورق های طرح شادولاین ، پالرمو و… ورق های طرح سفال ،ورق های شینگل ، ایرانیت و…

مراحل ساخت و تعیین قیمت سقف شیروانی در شمال

سقف های شیروانی در طرح ها و مدل های مختلف و در ابعاد و اندازه های گوناگون طراحی و ساخته می‌شود .

برای انتخاب طرح مناسب و نیز استفاده از مصالح درست و کاربردی با هدف افزایش طول عمر و کارایی سقف و سازگاری با شرایط محیطی و منطقه‌ای ابتدا باید موقعیت مکانی تعیین و بررسی شود .

سپس در مرحله دوم باید اندازه و تعداد شیب سقف انتخاب و طراحی شود .

سقفف های شیروانی به صورت تک شیب ، چند شیب که تک شیب مجزا دارند ، دو شیب قرینه و… طراحی و ساخته می شوند .

در مرحله سوم طرح و رنگ ظاهری انتخاب می‌شود .

در مرحله چهارم هزینه‌ها و نیز زمان اجرا برآورد می شود.

مرحله پنجم که آخرین مرحله از اجرای سقف شیروانی است . به ترتیب به صورت نصب صفحه های ستون و نیز ستون ها ، دیوار، تیرریزی ، نصب آبروها و نما ، توری مرغی و یا پلاستیکی و عایق مانند پشم شیشه ، فوم و یا پشم سنگ ، نصب سقف زیرین و سقف بیرونی

عوامل موثر در تعیین قیمت سقف شیروانی در شمال

عوامل زیادی در تعیین قیمت سقف شیروانی در شمال تاثیر دارد هزینه سقف در مناطق مختلف کشور متفاوت است و برخی از انواع آن در برخی مناطق به دلیل وجود مواد اولیه بیش تر از بقیه است .

برای مثال در مناطق شمالی کشور که مقدار چوب و نجاری زیاد است بسیاری از خرپا ها و زیر سازهای سقف که جنس آن از چوب است در آنجا ساخته می‌شود ؛ بنابراین قیمت آن در مناطق شمالی کشور مناسب تر از مناطق دیگر است .

برای ساختن هر سقفی به ادوات و وسایل خاصی نیاز است ؛ که هزینه سقف به متریال های به کار رفته در آن بستگی دارد.

قبل از ساخت سقف از متریال های مورد نیاز برای ساخت آن اطلاعات کسب کرده و با مشاورین ماهر و مجرب مشورت کنید .

قیمت سقف شیروانی همچنین به طرح های آن نیز بستگی دارد .

انواع طرح سقف شیروانی شامل : سقف پالرمو ، سفال پرچین ، سفال ژنوا ، کرکره ای سینوسی ، ذوزنقه ای ، طرح شادولاین و…

به دلیل وجود طرح‌های متنوع و زیاد سقف های شیروانی و نیز تفاوت در هزینه‌های اجرا و دستمزد ، تعیین قیمت دقیق و مشخص قبل از اجرای کار امکان‌پذیر نمی‌باشد .

توجه داشته باشید در صورتی که طراحی و اجرای سقف های شیروانی توسط افراد متخصص و با تجربه در این زمینه صورت بگیرد ، به دلیل تجربه کاری و دانش کافی در این زمینه و استفاده بهینه و انتخاب درست مصالح و متریال کاربردی و مناسب علاوه بر افزایش طول عمر سازه ها هزینه ها را نیز به حداقل می رساند ؛بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از اجرای سازه به برآورد هزینه کلی آن بپردازید .

در این مقاله به تعیین قیمت سقف شیروانی در شمال و عوامل موثر بر آن و نیز نحوه اجرای سقف پرداخت این جهت کسب اطلاعات بیش تر از قیمت سقف شیروانی برای تراس و قیمت سقف شیروانی سوله کلیک کنید .