قیمت پوشش سقف سوله مهم ترین فاکتور در خرید و نصب پوشش سقف سوله است که باید به آن توجه کرد.  قیمت پوشش سقف سوله بستگی به نیاز شما، اندازه و نوع سقف با توجه به انتخاب شما تعیین میشود. از جمله انواع پوشش سقف سوله میتوان به پانل های پلی کربنات، ساندویچ پنل و… اشاره کرد.

Contents

قیمت پوشش سقف سوله 

پوشش سقف سوله چیست؟

سوله سازه ای ساده و تک طبقه با سقفی شیب دار است؛ مانند سالن های ورزشی، کارخانه ها، کارگاه های صنعتی و… که بیشترین کاربرد آن در مراکز صنعتی است.

قیمت پوشش سقف سوله از نظر پیچیدگی ساخت و اندازه آن بسیار متفاوت اند و پوشش سقف سوله ها با توجه به اب و هوای منظقه و نوع ساختار سازه انتخاب میشوند.

سقف های سوله را می توان به روش های مختلفی ساخت که از نظر سختی متفاوت است و قیمت پوشش سقف سوله با توجه به مواردی تعیین میشود که گوناگون است.

سوله ها به سه دسته تیر ورقی، خرپایی و UBM تقسیم بندی میشوند:

سوله تیر ورقی:

قدیمی ترین نوع سوله که از تیر ورق ساخته میشوند در این سوله ها بدلیل وزن و طول زیاد تیر و ستون های اصلی، استفاده از پروفیل امکان پذیر نیست.

در فرآیند ساخت انواع سوله های تیر ورقی معمولا قاب ها و ستون ها ابتدا جوشکاری میشوند و سپس به محل احداث آن منتقل و با کمک پیچ و مهره یا جوشکاری به یکدیگر متصل میشوند و سازه ی اصلی را به وجود می آورند.

در اتصال پیچ و مهره با اینکه مدت زمان نصب طولانی تری دارد ولی استحکام و دوام سازه بیشتر است و امکان جدا سازی اجزای سوله همینطور در صورت نیاز انتقال سوله به مکان دیگری وجود خواهد داشت.

سوله خرپایی:

زمانی که اجزای سوله به صورت مثلثی مونتاژ میشوند به آن خرپا میگویند. در ساخت و طراحی این نوع سازه ها همیشه باید به پهنا و ابعاد دهانه توجه کرد. این نوع سازه در سوله های ورزشی و استخرها، انبارها، کارخانه ها، گاوداری ها و خطوط تولید و… به کار میرود.

مزایای سوله های خرپایی:

این روش تنها امکان ساخت سوله با دهانه بسیار بزرگ است.

.برای ساخت پل های بزرگ و سازه ای تحت بار شدید قرار میگیرند از این نوع سوله استفاده میشود.

قابلیت باز و بسته کردن اجزای سازه وجود دارد.

قیمت تمام شده اسکلت کاهش پیدا میکند.

سوله های یو بی ام (UBM)

در ساخت این سوله ها ورق های گالوانیزه را فرم داده و به یکدیگر متصل میکنند. این نوع سوله نسبت به دو نوع قبلی به عنوان عایق حرارتی بهتر عمل میکند. به علت مصرف ورق گالوانیزه در آن، نسبت به دیگر سوله‌ها، به‌خصوص سوله تیر ورقی، وزن سبک تری دارد و همین امر باعث نصب آسان و راحت آن میشود.

این سوله دارای عایق حرارتی مناسبی در برابر سرما و گرما است و بدلیل استفاده از متریال با کیفیت مقاومت بالایی در برابر حوادثی مانند آتش‌سوزی، بارش برف سنگین و طوفان از خود نشان میدهد. از این نوع سوله ها در ساخت ورزشگاه‌ها در پارکینگ‌ها، سالن‌های همایش، مراکز تجاری و برخی مناطق مسکونی استفاده میشود.

انتخاب پوشش سوله مناسب

در حال حاضر انواع پوشش دیوار سوله را در بازار میشناسیم. برخی از پوشش ها در مقایسه با دیگری دوام بیشتری دارند. علاوه بر دوام و استحکام مواد، عوامل دیگری مثل هزینه، در دسترس بودن، مهارت و تجربه در ساخت روی انتخاب انواع پوشش سوله تاثیر می گذارند. مواد هر کدام از پوشش ها مزایا و معایب خود را دارند در این مقاله شما میتوانید مصالح برای پوشش سوله و همینطور قیمت پوشش سقف سوله را بررسی کنید تا انتخاب درستی داشته باشید.

پوشش سوله فلزی

سوله های ساخته شده با فلز هم دارای مزیت و معایبی است، پوشش فلزی از قدیمی ترین مصالح برای ساخت سوله هستند. از نظر تحمل فشار مقاومت خیلی خوبی دارند و می توانند طول عمر بالایی داشته باشند اما بزرگترین عیب این سوله ها این است که مستعد پوسیدگی و زنگ زدگی هستند.

زنگ زدگی در قسمت هایی از سوله های فلزی اتفاق می افتد که به آن قسمت قفسه ها، پنجره ها و قسمت های دیگر اضافه شده باشد یا روکش ضد زنگ آن از بین رفته باشد. با از بین رفتن ضد زنگ سطح داخلی در معرض اکسیداسیون قرار می گیرد و باعث زنگ زدگی و پوسیدگی می شود که فلز را در طول زمان از بین میبرد.

 

قیمت پوشش سقف سوله قوسی

انواع پوشش سقف سوله

انواع پوشش سقف سوله (ورق پوشش سقف سوله) 

ورق شیروانی چیست?

ورق شیروانی، ورق گالوانیزه رنگی است که برای زیباسازی ظاهر ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته  برای شیروانی ها از سفال استفاده میکردند. با توجه به اینکه ورق های سفالی ضربه پذیرو شکننده بودند، درد سرهایی را هم به دنبال داشت. اما امروزه با پیشرفت در زمینه تولید مصالح و تجهیزات ساختمانی مختلف باعث شد که فعالان این حوزه با تولید ورق های شیروانی، یک جایگزین مناسب برای سفال معرفی کنند.

جنس این ورق ها از فلز است و یک پوشش ایده آل و پرمصرف به حساب می آید. از این ورق ها در آب و هوای مختلف و شرایط اقلیمی گوناگون میتوان استفاده کرد. اگر میخواهید در مناطق مرطوب سوله خود را بنا کنید ورق گالوانیزه انتخاب درستی برای پوشش سقف سوله شما میباشد. 

قیمت و خرید ورق شیروانی

قیمت ورق شیروانی هم مانند دیگر محصولات دچار نوسانات بازار میشود و قیمت گذاری این محصولات تحت شرایط بازار، اخبار، نوسانات دلار و … میتواند متغیر باشد. اما از عوامل اصلی تاثیر گذار بر قیمت ورق های شیروانی میتوان به اندازه ورق، برند تولید کننده، ضخامت ورق، کیفیت ساخت و …. اشاره کرد.‌

انواع پوشش سقف سوله مورد استفاده در ایران

سقف سوله در میزان وزن سوله تاثیر دارد به همین دلیل بخش مهمی در ساخت لوله است. همینطور پوشش انتخابی باید سازگاری با آب و هوای منطقه ی شما داشته باشد مثلا در شمال ایران که بارندگی زیاد است باید پوششی انتخاب شود که مانع نفوذ آب و رطوبت به داخل شود. برای پوشش های بیرونی سقف لوله از ساندویچ پانل، پلی کربنات، ورق های رنگی، ورق های رنگی، گالوانیزه و کرکره استفاده می شود.

قیمت پوشش سقف سوله با ورق دامپا

ورق دامپا که آن را با نام لمبه نیز می شناسید محصولی است جهت پوشش سازه شیروانی مانع پیچیده شدن باد در زیر سازه میشود. البته نوع دیگری از این ورق نیز در بازار موجود است که در داخل و بر روی سقف محل مورد نظر نصب میشود که معمولا جنس و کاربرد آن با ورق گالوانیزه دامپا متفاوت است. 

این ورق میتواند از جنس های ورق رنگی، ورق گالوانیزه، ورق روغنی، ورق سیاه، ورق آلومینیوم، ورق استیل، ورق آلوزینک باشد. ۸۵ سانتی متر تا ۱۲۵ سانتی متر عرض این ورق ها و طول آن بستگی به سفارش مشتری دارد. رنگ این ورق در گذر زمان تغییر نمیکند.

قیمت پوشش سقف سوله با ورق pvc

برای ساخت سوله از پوشش های گوناگونی که متناسب با کاربرد سوله است، استفاده می شود. پوشش سوله شامل پوشش سقف سوله، کف سوله و بدنه است.

پوشش بدنه سوله از دو نوع داخلی و خارجی تشکیل می شود‌‌ از انواع مختلف پوشش های سوله پوشش ساندویچ پانل، ورق های گالوانیزه، ورق پلی کربنات، ورق آلومینیوم با عایق پشم شیشه و کارتن پلاست میتوان اشاره کرد.

 پوشش سقف با ورق پی وی سی از جدیدترین و مقرون به صرفه ترین پوشش ها می باشد. در گذشته برای اجرای سقف ها از مصالح سنگین و پرهزینه ای استفاده میشد که به دلیل خسارات زیاد در زلزله و ایجاد آوارهای سنگین و خطرناک استفاده از مصالح ساختمانی سبک بسیار با اهمیت است و با پیشرفت و تکنولوژی این ورق ها، در حال جایگزینی با اکثر مصالح ساختمانی قدیمی از جمله سیمان، سفال و… می باشد.

ویژگی های ورق pvc

 • این پوشش سقف را می توان به آسانی و با سرعت بالا نصب کرد.
 • خود این پوشش یک نوع عایق حرارتی و برودتی می باشد و نیاز به عایق حرارتی ندارد.
 • رنگبندی متنوعی دارد.
 • .علاوه بر پوشش سقف برای پوشش دیوار هم از این نوع ورق میتوان استفاده کرد.
 • هزینه زیر سازی آن پایین است.
 • عدم رشد باکتری ها و قارچ ها و …

 

 قیمت پوشش سقف سوله با پلی کربنات

قیمت پوشش سقف سوله با پلی کربنات از یک ماده پلیمری پلاستیکی سخت به نام بیسفنول ساخته میشوند. پلی کربنات یک جایگزین عالی برای شیشه یا اکریلیک است.

کاربردهای زیادی برای پانل های ساخته شده از پلی کربنات وجود دارد. از لنزهای پلاستیکی نازک موجود در عینک های آفتابی محافظ در برابر اشعه ماوراء بنفش گرفته تا شیشه های ضخیم و ضد گلوله مورد استفاده در خودروهای امنیتی. این پنل ها نقش مهمی در ایمنی و حفاظت از محیط زیست دارند.

قیمت پوشش سقف سوله با پلی کربنات: عوامل مهم و اصلی قیمت گذاری این نوع پوشش جنس و ضخامت پلی کربنات، ابعاد و متراژ محیط، طراحی و شکل آن میباشد.

موارد کاربرد ورق های پلی کربنات در خانه باغ و ویلا ها، انواع سقف و شیروانی ها و…میباشد. و ویژگی های این ورق ها پایداری رنگ، مقاومت در برابر بار زیاد، مقاومت عالی دربرابر خوردگی و…

قیمت پوشش سقف سوله با ساندویچ پانل

ساندویچ پانل نوعی از مصالح پیش ساخته ساختمانی است که به دلیل ساختار چند لایه ای که دارد به این نام شناخته می‌شود. این ساختار چند لایه  شامل ترکیبی از انواع ورق فلزی در دو طرف و لایه عایق در وسط و چسب‌های مقاوم کننده است. مهم ترین قسمت این پانل ها عایقی است که در آن به کار رفته است.

قیمت پوشش سقف سوله ساندویچ پانل نسوز مدل جدید iBeehive با انتخاب دو لایه ورق فولادی با پوشش رنگی با کیفیت بالا یا سایر ورق‌های فلزی دقیق پروفیل شده، به یک تخته ساختمانی زیبا، مسطح و مستحکم تبدیل می‌شود و پس از شکل‌گیری رول، مواد هسته جدا شده را ۹۰ درجه می‌چرخاند.

اتصال قوی مواد هسته با کیفیت بالا با صفحات فلزی با استفاده از چسب و با استحکام بالا، چسبندگی بالا و جلوگیری از آتش سوزی شدید، حفاظت از محیط زیست و سایر ویژگی های تخته های شکل داده شده بهترین انتخاب را برای سیستم های پوششی ساختمان های صنعتی فراهم می‌کند. از لحاظ اقتصادی هم قیمت پوشش سقف سوله با ساندویچ پنل بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل دیواری:

فوم بکار رفته در ساندویچ پانل دیواری سوله مانند ساندویچ پانل از پلی اورتان، پلی استایرن و پشم سنگ می باشد. به فوم پلی استایرن یونولیت هم گفته میشود. فوم پشم سنگ استفاده شده در ساندویچ پانل دیواری خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و آتش سوزی را دارد. از موارد کاربرد ساندویچ پانل دیواری سوله برای ساخت سوله هایی مانند کارگاه‌ها، استفاده در صنعت و معدن، استفاده در سالن های مرغداری، پرورش قارچ و گل و گیاه و استفاده در سوله های مسکن و شهرداری میتوان اشاره کرد.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی:

از این نوع ساندویچ پانل بیشتر در ساخت سوله، آزمایشگاه و باشگاههای بدنسازی و….استفاده می‌شود. این ساندویچ پانل ها دارای شیارهایی هستند که به یکدیگر وصل میشوند. از مزایای این پانل ها میتوان به ضد قارچ و باکتری و آلودگی های میکروبی آن اشاره کرد.مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند. قابل شستشو و مقاوم در برابر زلزله و ضد حریق است. ضد خش، عایق صوتی، عایق رطوبتی می باشد.

قیمت پوشش سقف سوله از نوع ساندویچ پانل

 • ساندویچ پانل آلومینیومی با هسته راه راه برای سازه های نما بزرگ
 • کاهش وزن به دلیل استفاده از وجود مواد سبک وزن
 • تاییدیه بازرسی ساختمان DIBt آلمان
 • اقتصادی، به دلیل دهانه های بزرگتر و زیرسازی کمتر برای سازه های نما بزرگ
 • رنگ های مختلف موجود طرح های سفارشی، دکورها، رنگ های متالیک و…
 • پایدار، به لطف صرفه جویی در مواد خام و قابلیت بازیافت کامل (بدون جداسازی مواد قبلی)
 • حفاظت در برابر خوردگی شدید (همچنین از هسته)
 • اعلامیه‌های محصولات زیست‌محیطی DIN EN ISO 14025 Type III و EN 15804

خدمات پوشش سقف و سولهپوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه رنگی

این سقف فلزی نام خود را از فرآیند گالوانیزه کردن گرفته است که آهن یا فولاد را با یک لایه روی می پوشاند تا پتانسیل زنگ زدگی را کاهش دهد یا حتی به طور کامل از بین ببرد. در طی این فرآیند، فلز پایه به صورت گرم در پوشش روی غوطه ور می‌شود. خود پوشش اغلب دارای ضخامت مشخصی است که مطابق با نیازهای شخص سفارش دهنده است.

این سیستم سقف فلزی بر خلاف فلزات مشابه مانند آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ به پوشش بیشتری نیاز ندارد و پوشش نقش مضاعفی دارد: مانند محافظت از سقف در برابر زنگ زدگی و همچنین افزایش عمر ظاهر آن. ورق گالوانیزه رنگی از نظر شکل دارای انواع مختلفی است که هر کدام در مکان های متفاوتی کاربرد خاصی دارد. ورق رنگی کرکره‌ ای، سینوسی، ذوزنقه، شادولاین، سفالی پالرمو، ژنوا تعدادی از این ورق ها هستند.

 

 قیمت پوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه رنگی

اقتصادی و به صرفه

هزینه تعمیر و نگهداری پایین

طول عمر بالای این ورق

مقاوم در برابر محیط های مختلف

قیمت پوشش سقف سوله گالوانیزه در انجام پروژه ها بسیار مقرون به صرفه است.

کاربرد‌های اصلی ورق گالوانیزه رنگی

پروژه های ساختمانی
به طور کلی، بیشترین استفاده از ورق فلز برای پروژه های ساختمانی تجاری است. با این حال، کاربردهای خاص ورق فلز گالوانیزه عبارتند از:

 • سایبان
 • بالکن ها
 • قاب های ساختمان
 • کانال کشی
 • نرده ها
 • راهروهای صنعتی
 • نردبان
 • راه پله ها
 • مبلمان خیابان
 • پرتوهای پشتیبانی
 • ایوان ها
وسایل الکترونیکی

بدنه کامپیوتر و ابزار حساس آن با روکش روی ساخته شده اند زیرا در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم است.

 

میخ‌ها، مهره‌ها و پیچ‌ها

متأسفانه، فرآیند پوشش‌دهی گرم باعث پر شدن بیش از حد رزوه ‌های مهره‌ها و پیچ‌های ⅜ اینچی یا کوچک‌تر می‌شود که می‌تواند استحکام را کاهش دهد. در عوض، الکترو گالوانیزه (که شامل آبکاری الکتریکی است) و فولاد ضد زنگ استفاده می‌شود. این مهره ها و پیچ و مهره های الکتروگالوانیزه وارد محصولات مکانیکی سبک مانند اتومبیل و دوچرخه می‌شوند.

 

لوله کشی:

لوله کشی گالوانیزه جایگزین چدن و ​​سرب در لوله کشی آب سرد در اوایل قرن بیستم شد.

طول عمر لوله کشی گالوانیزه بسته به ناخالصی های منطقه در آبرسانی، نزدیکی به شبکه های برق، ضخامت روی و اینکه آیا لوله ها در داخل و خارج پوشش داده شده اند، حدود ۷۰ سال است.

برای افزایش طول عمر، برخی از لوله‌های گالوانیزه با رزین اپوکسی پوشانده شدند که یک ماده مشتق شده از نفت است که به دلیل چسبندگی عالی، مقاومت شیمیایی، حرارتی و خواص عایق آن شناخته شده است.

 

تجهیزات زمین بازی:

تجهیزات بازی کودکان مانند قفسه‌های دوچرخه، سالن‌های ورزشی جنگلی، از فولاد گالوانیزه ساخته شده‌اند، زیرا در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و عمر آنها بالا میرود.

 

حمل و نقل:
اتومبیل ها و هواپیماها مصرف کنندگان بزرگ فولاد گالوانیزه هستند؛ از این صنایع برای موارد زیر استفاده می‌شود:

هود

گلگیرها

تابه های روغن

ترمز دستی

سقف سازی

سیم طناب:

از آنجایی که سیم طناب محصولی با تنش بالا است، فرآیند پوشش گرم می تواند استحکام فولاد را در مقیاس قابل اندازه گیری به دلیل تردی هیدروژنی کاهش دهد.

این زمانی است که فولاد به دلیل ورود و انتشار هیدروژن به فلز شکننده می‌شود. برای حل این مشکل از فولاد ضد زنگ برای محصولاتی مانند کابل های برق، مصالح ساختمانی، قفل پنجره و غیره استفاده می‌شود.

به طور خلاصه، روی در برابر خوردگی، رطوبت، زنگ‌زدگی و خراش مقاوم است. از فلزات در وسایل حمل و نقل، نصب و سرویس محافظت می کند (که اغلب به دلیل توانایی های خود ترمیمی گالوانیزه مورد نیاز نیست). از زمین‌های بازی و لپ‌تاپ گرفته تا ماشین و هواپیما، این پروژه‌ها بدون گالوانیزه داغ هیچ چیز نیستند!

نحوه تعیین قیمت پوشش سقف سوله قوسی، بسته به شکل سازه و نوع پوشش ها متفاوت هستند.

پوشش سقف رنگی

قیمت پوشش سقف سوله

قیمت پوشش سقف سوله با ورق طرح ذوزنقه ای

ورق سقفی طرح ذوزنقه شکل خاصی از ورق گالوانیزه ای است که موج هایی شکل مربع در عرض ورق ایجاد می کند. ورق سقفی طرح  ذوزنقه ای  کاربرد های متفاوتی دارد که از آن جمله می توان به پوشش سقف شیروانی و پوشش سقف سوله به عنوان پرکاربردترین حالت اشاره کرد.

 مشخصات فنی ورق طرح ذوزنقه: ضخامت  ورق طرح ذوزنقه، عرض ورق طرح ذوزنقه و طول ورق طرح ذوزنقه.

تعیین قیمت پوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه ذوزنقه

قیمت ورق گالوانیزه ذوزنقه با توجه به رنگ های آن تعیین میشود. قیمت این محصول با ورق های سینوسی و شادولاین یکسان می باشد. علاوه بر رنگ هزینه های خمکاری و برشکاری هم در قیمت ورق محاسبه می شود. پس به طور کلی نمیتوان قیمت پوشش سقف سوله را دقیق و به روز در این مقاله اعلام کرد.

پوشش سقف با ورق های طرح ژنوا

ورق طرح ژنوا از بهترین گزینه ها برای پوشش بیرونی سقف سازه ها میباشد. برای پوشش سقف شیروانی و ساخت ویلا، آلاچیق و… از این نوع ورق ها استفاده می شود. چون گالوانیزه هستند زنگ نمی زنند و پوسیده نمیشوند و در مقابل نور خورشید تغییر رنگ نمیدهد.

مشخصات فنی ورق های طرح ژنوا: ضخامت: ۱۶صدم میل تا ۷۰ صدم میل البته ضخامت استاندارد و نرمال آن ۵۰ صدم میل است. عرض ورق: ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر و طول ورق: با توجه به سفارش مشتری تعیین میشود. تمام این مشخصات تعیین کننده قیمت پوشش سقف سوله شما میباشد.

پوشش سقف با ورق های طرح پالرمو

ورق های پالرمو علاوه بر زیبایی ظاهری در برابر رطوبت، باران و طوفان هم مقاوم هستند. ورق پالرمو شبیه تایل های سفالی است که در گذشته برای ساخت سازه ها استفاده می شدند اما معایب تایل های سفالی را ندارد. بیشتر پوشش سقف ساختمان های شهر پالرمو که در ایتالیا قرار دارد با این ورق ها اجرا میشود. به همین دلیل نام این ورق ها از اسم این شهر الهام گرفته شده است.

ورق های طرح سفال پالرمو با تنوع بیش از ۱۰ رنگ و با ضخامت ۱۶صدم میلی متر تا ۷۰ صدم میلی متر و با عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید میشود.

طول عمر زیاد ورق طرح سفال پالرمو به دلیل خاصیت گالوانیزه بودن و رنگ کوره ای این محصول را  به یک محصول پرطرفدار تبدیل کرده است. قیمت این مدل ورق  در مقایسه با ورق های دیگر که در پوشش دهی سقف ها استفاده میشوند، بسیار ارزان تر و مناسب می باشند. سرعت اجرای بالای سقف و تعمیر و نگهداری آسان در دراز مدت از دیگر ویژگی های مثبت این نوع ورق به شمار می آید.

مواردی که باید درباره ورق های طرح سفال بدانید:

 • ورق های طرح سفال از جنس ورق های گالوانیزه هستند.
 • ضخامت ورق های طرح سفال از ۳۰ صدم میلی متر تا ۷۰ صدم میلی متر تولید میشود
 • عرض این ورق ها از ۴۰ تا ۱۲۵سانتی متر وجود دارد.
 • از تمام مدل های مختلف ورق های طرح سفال در هر سطح شیب میتوان استفاده کرد.
 • قبل از نصب ورق های سفال نیاز به زیر سازی و عایق بندی است.
 • زمان خرید ورق های طرح سفال نباید هیچ گونه خوردگی یا زنگ زدگی روی آن دیده شود.
 • بر روی انواع زیرسازی پروفیل چوبی، پروفیل آهنی و… قابل نصب است.
 • تنوع در رنگبندی. این ورق ها به شما اجازه میدهند تا سقف شیروانی خود را بدون رنگ آمیزی، سقف شیروانی مورد نظر خود را اجرا کنید.

پوشش سقف با ورق پرچین

این ورق ها از جنس ورق گالوانیزه رنگی می باشد که برای پوشش سقف های شیبدار و شیروانی استفاده میشود. از ویژگی های این ورق ها به مقاومت ورق تایل پرچین در برابر زلزله و آتش سوزی، تگرگ و طوفان میتوان اشاره کرد.

مشخصات فنی تایل پرچین: در طول ۱متر و عرض ۴۶۰ میلی متر تولید میشود. رنگ بندی این ورق ها شامل قهوه ای سوخته، نارنجی، شکلاتی، سفالی و…میشود. تحمل وزن تا ۴۰۰ کیلوگرم در هر مترمربع، مقاوم دربرابر عوامل خارجی و طبیعی مانند یخ زدگی و تگرگ، مقاوم در برابر حرارت تا ۷۲۰ درجه سانتی گراد.

 

قیمت پوشش سقف سوله

 

پوشش سقف با ورق شادولاین

قیمت پوشش سقف سوله با ورق شادولاین:

ورق شادولاین، نوعی ورق فولادی هستند که شامل ویژگی‌های زیر می باشد:

ورق شادو‌لاین مقاومت خوبی  در برابر تغییرات آب و هوایی دارد. این محصول عملیات گالوانیزاسیون و رنگ کاری بر روی آن ها انجام شده و وزن سبکی دارد به همین دلیل منتقل کردن آن ها به پشت بام به راحتی انجام میشود. این نوع از ورق‌ها استحکام بالایی در برابر ضربه‌ دارد به همین دلیل برای ساختمان‌های ضد زلزله بسیار مناسب هستند.

 

قیمت پوشش سقف سوله - ورق شادولاین

قیمت پوشش سقف سوله – ورق شادولاین

قیمت پوشش سقف سوله با ورق سینوسی

ورق کرکره از جنس فولاد، پلاستیک، آلومینیوم و… میباشد. اما برای استحکام، مقاومت، پایداری و طول عمر بیشتر، از ورق های فلزی استفاده میشود. لازم به ذکر است که فولاد در مجاورت هوا اکسیده شده و رطوبت باعث پوسیدگی آن میشود. برای رفع این مشکل و طولانی تر شدن عمر آنها، ورق هارا گالوانیزه میکنند.

ورق‌‌های کرکره‌ی گالوانیزه‌ نسبت به رطوبت و دما و دیگر شرایط محیطی مقاومت بالایی دارند. همچنین نسبت به ورق‌های معمولی، برّاق‌تر و زیباتر نیز هست. به دلیل مواج بودن طرح این ورق ها به آن ورق سینوسی یا کرکره ای میگویند. فرم دهی این ورق ها آسان است و ریز یا درشت بودن سایز موج ها بستگی به سلیقه مشتری دارد.

قیمت پوشش سقف سوله با کارتن پلاست

موارد کاربرد کارتن پلاست در صنعت ساختمانی عبارتند از: قالب بندی، شناژ بندی، عایق( صوتی، حرارتی و رطوبتی )، حفاظ و حصار ساختمان، سقف کاذب و پوشش سقف سوله ها، کارتن پلاست گزینه مناسبی برای پوشش سقف سوله است چون مقاومت بالایی در برابر ضربه فیزیکی با عوامل شیمیایی دارد. قابلیت بازیافت دارد و انعطاف پذیر است.

این ورق ها در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاومت خوبی دارند. مواد شیمیایی مانند انواع اسید و پاک کننده ها روی این محصول تاثیر کمی دارند. بازه تحمل دمای این ورق ها تا ۸۰ درجه سانتیگراد است. این محصول کاربرد متفاوتی دارد. از صنایع بسته بندی تا صنعت ساختمان و پوشش سقف سوله این ورق ها کاربرد دارد.

نحوه اجرای پوشش سقف قوسی سوله

در بعضی از سقف های سوله بخاطر اینکه به عایق حرارتی و صوتی نیاز دارند، با ساندویچ پانل این سقف ها را اجرا می کنند. البته ساندویچ پانل قابلیت اجرای قوسی را ندارد ولی می توان از قسمت پایین ورق مقداری برش داد تا سقف را به صورت قوسی بتوان اجرا کرد. البته این کار معایبی هم دارد به دلیل برش خوردن ورق در محیط های مرطوب مانند استخرها ممکن است دچار زنگ زدگی شود.

البته برای سقف های قوسی که به عایق گرما و سرما نیاز دارد می توان ابتدا یه ورق گالوانیزه یا ورق رنگی در سقف نصب شود سپس پشم سنگ و از روی پشم سنگ ورق رنگی یا ورق گالوانیزه دوباره اجرا شود. این نوع پوشش هزینه کمتری نسبت به سقف ساندویچ پانل دارد. همینطور ورق های UPVC هم به دلیل انعطاف بالا گزینه ی مناسبی برای اجرای سقف های قوسی است.

قیمت پوشش سقف سوله قوسی

با توجه به هزینه‌هایی که در فرآیند ساخت سوله وجود دارد، امروزه بیشتر سازندگان به دنبال ساخت سوله قوسی با هزینه کمتر هستند. سوله‌های ubm از جمله مواردی است که با انجام محاسبات درست می‌تواند با قیمت بهتری اجرا شود. این نوع سوله که با اسامی قوسی و امریکایی نیز خوانده می‌شود از دیگر انواع موجود سبک‌تر بوده و توسط ورق‌های مناسب ساخته شده. دستگاه ویژه ای وجود دارد که پس از انجام محاسبات لازم و برنامه‌ریزی شده توسط متخصصین و با فرم دادن به ورق‌ها، سوله با قوس مورد نظر را می‌سازد.

با توجه به کاهش قابل توجه مخارج فونداسیون در این نوع سازه نسبت به نمونه‌های سنگین‌تر، درصد زیادی از هزینه‌ها کاهش یافته و قیمت پوشش سقف سوله را به ‌طرز آشکاری کمتر می‌کند.

 

قیمت پوشش سقف سوله قوسی

قیمت پوشش سقف سوله قوسی

 

انواع ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه نوعی از ورق های آهنی می باشد که پوششی از جنس روی سطح آن را پوشانده است. گالوانیزه کردن ورق ها به فرایندی گفته می شود که لایه ای نازک روی سطح آهن یا فولاد قرار داده می شود. این امر باعث بالا رفتن مقاومت این ورق میشود. عرض‌های ۱۰۰ تا ۱۲۵ پر کاربرد ترین عرض های تولیدی ورق ها است. از جمله کاربرد این ورق ها میتوان به اتومبیل سازی، ساخت و ساز، ساخت تابلو ها و علائم جاده ها و…اشاره کرد.

ورق گالوانیزه سرد و گرم

ورق‌های گالوانیزه از نظر فرایند تولید به دو دسته ورق گالوانیزه گرم و سرد تقسیم بندی می‌شوند. 

 در تولید ورق گالوانیزه گرم، ورق فولادی را در فلز روی مذاب غوطه ور میکنند. اما در تولید ورق گالوانیزه سرد، از الکتریک موجود در محلول الکترولیت برای انتقال یو‌ن‌های “فلز روی” به آهن یا فولاد استفاده می‌گردد. با اینکه ضخامت ورق گالوانیزه سرد کم تر از ورق گرم است اما کیفیت ورق های گالوانیزه سرد بالاتر است.

خرید انواع ورق گالوانیزه

قیمت پوشش سقف سوله با ورق گالوانیزه:

این محصول پوششی از جنس روی دارد و طی فرآیند گالوانیزاسیون در کارخانه‌های فولادی تولید می‌شود، به همین دلیل تغییرات قیمت روزانه را تجربه می‌کند. هر چه ضخامت این محصول بیشتر باشد، کیفیت بالاتری خواهد داشت. قیمت ورق گالوانیزه مانند قیمت انواع ورق در بازار آهن، به صورت روزانه نوسان می‌کند.

در تعیین قیمت پوشش سقف سوله و یا هر محصول دیگری فاکتورهای مهمی وجود دارد که  ثابت و متغیر هستند، اما اساسی‌ترین عوامل شامل مواردی مثل برند و کارخانه تولیدکننده ورق گالوانیزه، ابعاد و ضخامت ورق، استانداردهای تولید محصول، نرخ ارز، قیمت جهانی، عرضه و تقاضا و… اشاره کرد.

این ورق ها ماندگاری بالایی دارند و میتوانند عمری مابین ۲۰ تا ۳۰ سال داشته باشند. از دیگر دلایل محبوبیت این نوع ورق ها، انعطاف پذیری بالای آن است. به همین دلیل این ورق ها را در اشکال مختلف میتوان سفارش داد.

شرایط پوشش دیوار سوله

پوششی که انتخاب میکنید باید راحت و قابل اجرا باشد که این امر هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جویی میکند.

قیمت پوشش سقف سوله ای که انتخاب میکنید باید از لحاظ اقتصادی به صرفه باشد.

پوشش سوله باید سازگاربا محیط زیست باشد و استاندارد های زیست محیطی را داشته باشد.

پوشش سوله ها باید مانع خروج صدا و اتلاف انرژی شوند پس پوشش انتخابی شما باید عایق مناسبی هم باشد.

پوشش سوله ها باید در برابر صاعقه و آتش سوزی ها از خود مقاومت نشان دهد.

پوشش سوله باید به راحتی قابل ترمیم باشد و نگهداری آن آسان باشد.

هزینه ساخت سوله

برای بدست آوردن هزینه دقیق ساخت یک سوله باید چند نکته را درنظر بگیریم. اول محل احداث سوله دوم قابلیت ایستادن جرثقیل نقشه طراحی شده  سازه و…اگر نقشه سازه طراحی نشده باید هزینه ای را برای طراحی نقشه در نظر داشته باشیم. نکته بعدی نوع طراحی سوله است که در هزینه ها نقش دارد. و نکته مهمی که در طراحی یک سوله باید توجه داشته باشید نوع کاربری آن است. باید از همان ابتدا هدف خود را از این سازه بدانید و مشخص کنید. نوسانات قیمت فولاد و آهن که در تعیین قیمت پوشش سقف سوله و دیواره ها بسیار نقش مهمی دارد.

در سال جدید با توجه به تغییراتی که در وضعیت اقتصادی کشور به وجود آمده مواد اولیه‌ای که برای ساخت سوله ها استفاده میشود، به میزان قابل توجهی رشد قیمت خواهد داشت. سایر ابزار و موادی که برای ساخت یک متر مربع در سوله به آن ها نیاز است شامل رنگ ، پیچ ، مهره ، سیم جوش و… است.

قیمت پوشش سقف سوله

بدون شک تعویض سقف سوله یکی از هزینه های بزرگی است که شما به عنوان صاحب خانه با آن مواجه خواهید شد. این کار زمان نسبتا زیادی میخواهد، مثلاً یک سوله جدید یا یک آشپزخانه بازسازی شده اما این سرمایه گذاری در ملک شماست که خانه شما را برای سال های آینده در وضعیت خوبی نگه می دارد. از آن طرف قیمت پوشش سقف سوله میتواند متفاوت باشد.

عمر متوسط ​​سقف تازه تعویض شده بسته به نوع مصالح سقفی که انتخاب می کنید ۳۰ تا ۱۰۰ سال است. و اگر به خبرهای خوب بیشتری نیاز دارید، زمانی که برای فروش خانه خود می روید، مقداری از قیمت پوشش سقف سوله ​​برای کندن و تعویض سقف را جبران خواهید کرد.

تخمین زده شده که قیمت تعویض پوشش سقف سوله حدود ۶۰٪ از ارزش خود را در یک معامله املاک برمی گرداند.

نکات مهم هنگام خرید ورق شیروانی

اگر قصد خرید ورق های شیروانی را دارید، باید به مواردی توجه داشته باشید تا بتوانید محصولی با کیفیت را متناسب با نیاز خود انتخاب و خریداری کنید. با توجه به اینکه ورق های شیروانی در طرح ها و مدل های مختلفی در بازار عرضه میشود، باید به نکاتی دقت داشته باشید.

اولین نکته این است که ورق های شیروانی را متری میتوان خریداری کرد پس ابتدا اندازه مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس خرید خود را انجام دهید تا ضایعات به جا نماند.

در مرحله بعد بهتر است درباره انواع ورق ها و جنس آنها اطلاعاتی بدست آورید و در هنگام خرید کیفیت و جنس محصول را مورد ارزیابی قرار دهید و انتخاب درستی داشته باشید. پس کیفیت و همینطور قیمت پوشش سقف سوله از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.

مقاوم بودن ورق ها دربرابر شرایط آب و هوایی، اکسیداسون و زنگ زدگی از مواردی است که باید هنگام خرید مورد بررسی قرار بگیرد.

تمام این موارد زمانی اتفاق می افتد که شما محصول مورد نظرتان را از یک فروشگاه معتبر تهیه نمایید.

قیمت پوشش سقف سوله چقدر است؟

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، گزینه‌های مختلفی برای استفاده به عنوان پوشش سقف سوله وجود دارد که با توجه به نوع کاربری سوله و عوامل محیطی مثل شرایط آب و هوایی می‌توان انتخاب درستی را در این زمینه داشت. ضد ضربه بودن، مقاومت بالا در مقابل خوردگی، فشار، عوامل خارجی مثل زلزله و … از ویژگی هایی است که باید حتما در نظر داشته باشید.

با توجه به این که پوشش سقف سوله بخش مهمی محسوب میشود. باید در انتخاب مواد اولیه تولیدی آن توجه زیادی داشت. این ورق ها علاوه بر پوشش سقف سوله فاکتور‌های دیگری چون عایق گرمایی، سرمایی، رطوبتی، صوتی و یا نورگیر نیز هستند. پوشش سقف که نقش مهمی در وزن نهایی سازه دارد بنابراین می‌توان با یک انتخاب اصولی در کاهش هزینه‌ها بیشترین صرفه‌جویی را داشت. برای انتخاب نوع پوشش سقف و دانستن قیمت پوشش سقف سوله، نیاز به یک مشاوره در این زمینه دارید.

برآورد قیمت پوشش سقف سوله بستگی به ابعاد سوله و نوع پوشش سقفی که انتخاب کرده اید دارد. با توجه به نوسانات قیمت مصالح و انواع ورق های گالوانیزه برای تعیین دقیق قیمت پوشش سقف سوله باید با کارشناسان در این حوزه مشورت نمایید.

خدمات برشکاری نیکنامو قیمت پوشش سقف سوله

برشکاری نیکنام مجری و طراح انواع سقف های شیروانی از قبیل سقف ویلا و سوله، آلاچیق، سقف استخر و پارکینگ و… با انواع ورق های طرح سفال، ورق های گالوانیزه رنگی، شدولاین، کرکره ای و… میباشد. برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت پوشش سقف سوله، قیمت پوشش سقف سوله با انواع ورق گالوانیزه، قیمت پوشش سقف سوله با ورق پلی کربنات،قیمت پوشش سقف سوله با کارتن پلاست، قیمت پوشش سقف سوله با ورق رنگی، قیمت پوشش سقف سوله قوسی، قیمت پوشش سقف سوله با ورق ذوزنقه ای و سقف های شیروانی و… با کارشناسان مجموعه نیکنام در ارتباط باشید.