خم کاری ورق شیروانی در تهران

خم کاری ورق شیروانی در تهران یکی از کارهای مهم در صنعت به شمار میرود. خم کاری ورق شیروانی یکی از اصلی ترین روش های فرم دهی به ورق میباشد. در ادامه سعی میکنیم بیشتر شما را  با خم کاری ورق شیروانی در تهران اشنا کنیم.

خم کاری چیست؟

به فرآیند تغییر فرم ظاهری فلزات خم کاری می‌گویند. این تغییرات با توجه به دستگاه‌های موجود در هر زاویه، درجه و با هر نوع شعاعی، امکان پذیر است. عنصر کربن تأثیر به سزایی در سختی فلزات دارد، لذا هر چقدر میزان کربن در یک فلز بیشتر باشد، خم کاری آن نیز سخت تر خواهد بود.

انواع دستگاه خم کن:

 خم‌کن دستی: از این دستگاه برای خم‌های گوشه دار و آن‌هایی که انحنای کمی دارند استفاده میشود. با این نوع دستگاه خم کن، ورق‌های آهنی و فولاد کم کربن را تا ضخامت ۳ میلی متر، ورق‌های آلومینیومی را تا ضخامت ۶ میلی‌متر و همچنین ورق‌های مس و برنج را تا ضخامت ۵ میلی متر خم‌کاری کرد.

خم‌کن ساده ستونی: این دستگاه ها در دو نوع فک بالای ساده و یا فک بالای لقمه‌ای موجود هستند.

خم‌کن برقی: دستگاه های خم کن برقی نسبت به نوع ساده دستی کاربرد بهتری دارد.

پرس خم‌کن: یک مدل از ماشین خم کن است که در دو نوع دستی و خودکار وجود دارد.  برای فرم دهی اجسام تحت فشار کاربرد دارد.

    بر اساس مکانیزم: پرس هیدرولیک، پرس مکانیکی، پرس پنوماتیک

    بر اساس کاربرد: پرس آهنگری، پرس فرم، پرس خم‌کاری، پرس برش

    بر اساس اسکلت‌بندی‌: پرس ضربه لنگی، پرس پیچی، پرس دروازه‌ای

دستگاه cnc  چیست؟

دستگاه cnc دستگاه تراش ساده ای است که قابلیت کنترل از طریق کامپیوتر و توسط منطق ریاضی را دارد. سی ان سی از دستگاه‌های  پرکاربرد در صنعت است که با استفاده از مته‌ای پر سرعت و بازوهایی که توسط کامپیوتر کنترل می‌شوند، فرآیند برش یا سوراخ را انجام می‌دهند. این دستگاه برای اولین بار توسط جان پارسانگ برای ساخت قطعات پیچیده در صنعت هوانوردی و نیروی هوایی ساخت.

با استفاده از این دستگاه میتوان به‌ راحتی و با دقت بالا جسم فلزی را برش داد. این دستگاه کاملا برنامه ریزی شده که همین باعث کاهش خطای انسانی می‌شود.

کاربرد این دستگاه

این دستگاه در صنایع مهمی چون ساخت موشک و ماهواره استفاده می‌شود؛ زیرا دقت عملیات برش دستگاه بسیار بالا بوده و برای کارهای بسیار ظریف و حساس مناسب است.

دستگاه سی ان سی در صنایع خودروسازی، ماشین‌های برش لیزر، منبت کاری و… نقش بسیار پررنگی دارد.

خدمات خمکاری ورق CNC

اگر به محیط اطرافتان نگاه کنید وسایل زیادی رو میبینید که  خم کاری بخش اساسی در تولید آن ها میباشد. خم کاری ورق با دستگاه سی ان سی یکی از دقیق ترین و پیشرفته ترین روش ها برای خم کاری به شمار میرود که میتوان ورق هایی با اندازه های مختلف را با آن خم کرد. از اساسی ترین مزیت های خم کاری با دستگاه cnc دقت بالایی است که این دستگاه دارد.

بعد از تولید قطعات توسط دستگاه لیزر، قطعات تولید شده تحت عملیات خمکاری قرار می گیرند. خمکاری به روش کنترل عددی یا همان خمکاری cnc فرآیندی است که دستگاه سی ان سی انجام میدهد. این دستگاه قابلیت دریافت دستورات توسط کدهای ریاضی را دارد و نیازی به حضور مدام اپراتور در بخش کنترل کننده ی دستگاه نیست. فرآیند فرم دهی توسط این دستگاه ها توانایی تولید در حجم بالا، با کمترین زمان را دارند.

ورق آهن

ورق آهن از متریال مختلفی تولید میشود که هر کدام در بخش های متنوعی از صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر کاربرد دارد. ورق های آهن انواع گوناگونی دارند از جمله: ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گاوانیزه، ورق رنگی و ورق رنگی شیروانی.

ورق سیاه

ورق هایی که به وسیله نورد گرم تولید می شوند، ورق سیاه نام دارند. ورق سیاه یکی از اصلی ترین ورق های آهن موجود در بازار هستند که برای اندازه گیری کیفیت این ورق ها از شاخصی به نام ST استفاده می شود، در ورق سیاه معمولی این شاخص بین اعداد St33  تا St52 می باشد. این ورق در صنایع مختلفی مثل صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی و… به کار میرود.

 ورق روغنی

همانطور که ورق های سیاه بوسیله نورد گرم تولید میشوند، ورق ها روغنی هم محصول تولید شده توسط نورد سرد هستند. عرض استاندارد این ورق ها ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر است.

کاربرد ورق های روغنی در تولید پروفیل های ساختمانی، ساخت در و پنجره، تولید قطعات صنعتی و…

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه ورق آهنی است که یک لایه از فلز روی پوشیده شده است. این ورق در ساخت کانال های کولر، سقف های شیروانی و… بکار میرود.

 ورق رنگی

جنس پایه این ورق ها، ورق گالوانیزه است. این ورق ها پوششی از زینک اکسید دارند که در برابر عوامل محیطی از آن محافظت می کند. این نوع ورق در در صنایع تولید لوازم خانگی، صنایع ساختمانی، صنایع فلزی و… کاربرد دارد.

ورق رنگی شیروانی

جنس این ورق هم مانند ورق های دیگر از جنس گالوانیزه میباشد. هرکدام از ورق های رنگی با توجه شکل آن ها، کاربرد خاص خود را دارد.

پذیرش کلیه خدمات برشکاری و خم کاری ورق شیروانی در تهران

برشکاری نیکنام آماده ارائه انواع خدمات برشکاری و خم کاری ورق شیروانی در تهران به مشتریان خود است. برای اطلاع از قیمت خدمات خم کاری ورق شیروانی در تهران، خمکاری فلز برای صنعت برق، خمکاری ورق استیل و… با مجموعه ما در ارتباط باشید.

خدمات ورق کاری و خم کاری

همان طور که گفته شد خم کاری یکی از خدمات اساسی در صنعت به شمار میرود و به طور کلی یک عمل مکانیکی حساب میشود که با خارج کردن ورق از حالت مستقیم خودش میتوان آن را در جهاتی که مدنظر ما هست درآورد.

 

خم کاری ورق شیروانی در تهران

خم کاری ورق شیروانی در تهران

 

 

خدمات خم کاری CNC – خم کاری ورق های فلزی

خم کاری با وارد کردن فشار خیلی زیاد به ورق انجام میشود و به مهارت و تخصص بالایی نیاز است. کیفیت انجام این خدمات به مواردی مانند جنس ورق و یا فرمی که ورق را میخواهیم خم کنیم بستگی دارد. در صنعت خم کاری با استفاده از دستگاه cnc وجود فردی کاربلد و حرفه ای بسیار میتواند در کیفیت خم کاری تاثیرگذار باشد.

پانچ ورق خم کاری ورق 

پانچ ورق نیز یکی از موارد مهم در صنعت است که ظاهر ورق را برای استفاده و کاربرد های مختلف تغییر میدهند. این کار با دستگاه ها و روش های مختلفی قابل انجام است. اما مهم ترین روش آن پانچ چرخشی و پانچ بستر تخت میباشد.

در پانچ بستر تخت ابزار به صورت موازی کنار یک دیگر قرار میگیرند اما در پانچ چرخشی ورق بین دو چرخ دنده قرار دارد و این ورق انقدر بین این چرخ دنده ها حرکت میکند تا به شکلی که مدنظر ما است در بیاید.

انواع ورق پانچ:

 • ورق پانچ گالوانیزه
 • ورق پانچ استیل
 • ورق پانچ روغنی
 • ورق پانچ سیاه
 • ورق پانچ آجدار

کاربردهای ورق پانچ: ورق‌های پانچ‌ شده با توجه به جنسی که دارند، کاربردهای متفاوتی خواهند داشت. 

ساخت محافظ هواکش موتورخانه‌

ساخت ایستگاه‌‌های اتوبوس

تولید صنایع فلزی و دکوراسیون

و کاربرد های متنوع دیگری درپروژه های ساختمانی، بهداشتی، پتروشیمی و…

روش‌های معمول برش کاری ورق پانچ:

 • برش با سنبه و ماتریس
 • برش با قیچی
 • باربرداری جزئی
 • برش با جت آب
 • تخلیه الکتریکی
 • فرزکاری
 • آلتراسونیک
 • برش پلاسما
 • برش با شعله
 • برش لیزری
 • برش هوا گاز

فرز کاری: این روش قدیمی‌ترین روش‌های برش کاری ورق پانچ است. برش ورق پانچ در این روش توسط دستگاه فرز انجام میشود و به روش‌های دستی و اتوماتیک قابل کنترل است. قطعه‌ای به نام اسپیندل در این روش وظیفه ثابت نگه داشتن ابزار و چرخش آن را به عهده دارد.

برش هوا گاز: برای محصولات فولادی این روش مورد استفاده  قرار میگیرد. از مزایای این روش می‌توان به ایجاد لبه‌هایی صاف اشاره کرد و محصول تولیدی در نهایت از کیفیت بالایی برخوردار است. برش هوا گاز اغلب برای ورق‌هایی با ضخامت ۲۰۰۰-۱۰ میلی متر مورد استفاده بوده ولی در موارد خاص برای ضخامت‌های ۳۰۰-۶ میلی متر نیز استفاده میشود.

برش لیزر: برش کاری توسط لیزر یکی از جدیدترین روش‌های برش کاری در صنعت است که معمولا برای ضخامت‌های ۲۵-۱۰ میلی متر استفاده میشود. محدودیت این روش سرعت پایین آن برای برش ورق‌هایی با ضخامت بالا است ولی در ضخامت‌های پایین سرعت بسیار بالایی دارد.

برش پلاسما: سرعت برش پلاسما نسبت به برش هوا گاز بالاتر است و برای ضخامت‌های ۳۰-۱ میلی متر مورد استفاده قرار میگیرد. در موارد خاص  این روش را برای برش ورق‌هایی با ضخامت ۱۶۰-۰.۵ میلی متر است میتوان به کار برد.

برش واتر جت: در این روش برای برش کاری ورق از فشار آب شدید استفاده می‌شود. به دلیل عدم وجود تنش گرمایی لبه‌های ورق در این نوع برشکاری کیفیت بهتری دارد. قابل ذکر است که نوع فلز و ضخامت ورق در این روش هیچ گونه محدودیتی نخواهد داشت.

انواع دستگاه خم کاری ورق پانچ

خم کاری مکانیکی: از مزایای اصلی این دستگاه  سرعت و دقت زیاد آن است. این دستگاه‌های خم کاری ایمنی بالاتری دارند. شعاع خمش مورد نیاز، به آلیاژ، عرض قالب و شعاع دستگاه بستگی دارد

خم کاری پنوماتیک: در این دستگاه پنوماتیک نیروی هوا جمع شده تا برای خم کاری ورق پانچ مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که به خم کاری با فشار زیاد و یا خم کاری قطعه‌ کوچک فلزی نیاز باشد، از این روش استفاده می‌‌شود.

خم کاری هیدرولیک: زمانی که بخواهیم ورق پانچ شده را به شکل ظیف و دقیق خم کنیم از این روش میتوان استفاده کرد.

خم کاری CNC: خم کردن انواع ورق های فلزی با این روش کاملا دقیق و ظریف صورت میگیرد.

خدمات خمکاری و برشکاری ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه نیز یکی از ورق هایی است که در شیروانی و سوله سازی کاربرد داشته و خم کاری و برشکاری آن نیز بسیار مهم میباشد.خم کاری ورق گالوانیزه شاید در ظاهر یک عمل ساده در نظر گرفته شود و در نگاه اول گفته شود که نیاز به تخصص خاصی ندارد اما این کار بسیار کار تخصصی بوده و باید شرایط زیادی را سنجید. شرکت برشکاری نیکنام یکی از مجموعه های معتبر در کشور میباشد که به صورت تخصصی در زمینه خمکاری انواع ورق ها و ورق گالوانیزه فعالیت میکند.

برشکاری ورق با لیزر، خمکاری، پانچ cnc

برشکاری ورق با لیزر ، خمکاری ، پانچ cnc

برشکاری ورق با لیزر ، خمکاری ، پانچ cnc

یکی از دستگاه های مدرن که با استفاده از آن میتوان حجم زیادی از ورق را در مدت کمی برش زد برش با لیزر میباشد. استفاده از برش لیزر مزیت های این روش سرعت بالای آن، تولید شکل های پیچیده، یک دست بودن برش ها و … است.

همان طور که گفته شد خدمات پانچ با روش های مختلفی انجام میشود اما یکی از روش هایی که کاربرد زیادی داشته و میتوان با این روش حجم زیادی از ورق را پانچ کرد، پانچ کردن با دستگاه cnc است و میتوان با آن اشکالی مانند دایره، مربع و… را بر روی ورق پانچ کرد.

خدمات نورد ورق،خمکاری، برش

یکی از روش های بسیار رایج شکل دهی روش نورد ورق میباشد و باعث کاهش ضخامت فلز میباشد.

نورد به دو روش بسیار رایج نورد سرد و نور گرم تولید میشود که بستگی به دمایی دارد که نورد انجام میشود که هر کدام مزیت ها و کاربرد خاص خودش را دارد. در نورد گرم دمای فلز از دمای ذوب بیشتر است و آن را برای رسیدن به ضخامت دلخواه از دو غلتک عبور میدهند.

دما در این روش بسیار حائز اهمیت است به طوری که در تمام زمان نورد دمای ورق باید چندین درجه از دمای ذوب آن بیشتر باشد. این روش به دلیل اینکه نمی توان شکل نهایی را کنترل کرد برای کارهایی که نیاز به دقت بالایی دارن مناسب نیستن همچنین از دیگر معایب آن میتوان به این اشاره کرد که فلزات در دمای بالا ممکن است خاصیتشان دچار تغییر شود.

نورد سرد نیز به عملیات نوردکاری گفته میشود در دمای محیط انجام میشود. این روش بیشتر برای افزایش استحکام فلزات انجام میشود همچنین میتواند انحنا و کجی ورق را از بین ببرد اما یکی از معایب بزرگ این روش قیمت بالای آن است.

خمکاری ورق در استان تهران

شرکت برشکاری نیکنام یکی از معتبر ترین شرکت ها در زمینه خم کاری ورق شیروانی در تهران میباشد که به صورت تخصصی در زمینه خمکاری انواع ورق های شیروانی فعالیت میکند. این شرکت با داشتن مهندسین متخصص در این زمینه و نیز دستگاه های بروز در تهران انواع خم کاری ورق شیروانی در تهران را انجام میدهد.

خدمات برشکاری و خمکاری ورق آلومینیوم

یکی دیگر از ورق هایی که خم کاری آن بسیار پرکابرد میباشد ورق الومینیوم است. اگر به اطرافتان با دقت نگاه کنید حتما نمونه ای را میابید که از خم کاری الومینیوم استفاده شده باشد. خم کاری این ورق نیز نیاز به دستگاه و مهندسین حوزه خودش بستگی دارد. در  خم کاری ورق الومینیوم به علت خاصیت چکش خواری این ورق بهتر است از روش رولی یا غلتکی استفاده کرد چون هزینه بسیار پایین تری دارد.

همچنین در خم کاری ورق الومینیوم از قالب های مختلفی مثل قالب خمکاری ورق الومینیوم با قالب u، خم کاری با قالب v و خم کاری روش چرخشی میباشد.

انواع روش‌های خمکاری

خمکاری V شکل، خمکاری گونیایی و خمکاری U شکل ناودانی.

خمکاری v شکل:

این روش بوسیله یک سنبه و ماتریس انجام می‌شود. قسمت سر سنبه و فرورفتگی ماتریس، هر دو به شکل V می‌باشند. ماتریس برای اینکه بتواند نیروی خمکاری را تحمل کند، روی پایه‌ای متصل می‌شود. برای رسیدن به زاویه‌ی مورد نظرباید شعاع سنبه و میزان گشایش حفره ماتریس دقیق تنظیم شود. امروزه از تجهیزات کمکی مثل غلتک، برای رسیدن به زاویه‌ی خم موردنظر و بالا بردن سرعت خمکاری استفاده می‌شود.

مزایای خمکاری V شکل : ساده بودن قالب و خم کردن ورق در زاویه‌ی بین ۰ تا ۹۰ درجه.

خمکاری گونیایی

 در این روش خمکاری، امکان ایجاد خم ۹۰ درجه در انواع ورق را فراهم می‌کند. از یک جفت سنبه و ماتریس در این روش استفاده می‌شود. ماتریس همانند روش قبل روی یک پایه قرار می‌گیرد. برای کنترل فرایند خمکاری و نیز جهت حفظ ورق، از یک فشار انداز در حین فرآیند خمکاری استفاده می‌شود. قطعه‌ی مورد نظر درون ماتریس جای می‌گیرد که بازوی بلندتر آن روی فشارانداز قرار گیرد. زمانی که سنبه پایین می آید، قطعه به فشار انداز می‌چسبد و هر دو باهم درون ماتریس فرو می‌روند  و نهایتا بازوی کوچکتر، روی بازوی بزرگ‌تر، عمود می‌شود.

خمکاریU شکل

قالب خمکاری U شکل شبیه به خمکاری گونیایی می‌باشد. در این روش، دو بار روش خمکاری گونیایی برروی ورق انجام میشود و از هر دو طرف خم،‌ در خلاف جهت سنبه نیرویی یکسان به ورق وارد می‌شود. ایجاد هم زمان دو خم ۹۰ درجه و دقت بالای خم از مزایای این روش میباشد. و از معایب آن، می‌توان به باز شدن زاویه‌ی خم در اثر برگشت فنری اشاره کرد.

مناسب ترین قیمت خدمات خمکاری ورق شیروانی

همان طور که به ان اشاره کردیم خم کاری یک پروسه تخصصی میباشد، به همین دلیل ممکن است قیمت آن بالا باشد و یا کسی با قیمت پایین انجام دهد اما کیفیت لازم را نداشته باشد. به همین دلیل پیدا کردن جایی که خم کاری ورق شیروانی در تهران را با قیمت و کیفیت مناسب انجام دهد کمی دشوار است.

اما برشکاری نیک نام که با بیش از سی سال سابقه در زمینه خم کاری ورق های شیروانی فعالیت داشته همواره سعی داشته بهترین کیفیت را با کمترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

پذیرش کلیه خدمات برشکاری و خمکاری ورق

برشکاری نیز یکی از خدمات بسیار مهم در امر فنی میباشد که با استفاده از دستگاه های مختلف انجام میشود.

برشکاری به دو صورت برشکاری گرم و برشکاری سرد انجام میشود.